Menu

Sandały robocze – ciekawe informacje

21 March 2016 - Bez kategorii

Sandały robocze muszą posiadać zabudowane pięty. Uniemożliwiają one wysunięcie się stóp podczas przemieszczania się. Ponadto zmniejszają ryzyko powstawania urazów i przeciążenia kostek. Doskonale sprawdzają się we wszystkich miejscach pracy, które nie są narażone na specjalne niebezpieczeństwa, ale w których istnieje ryzyko urazów.

Absorpcja energii

Nowoczesne sandały ochronne są wyprodukowane w ten sposób, by absorbować jak najwięcej energii. Najczęściej jest ona pochłaniania przez piętę, która ze względu na swoją grubszą podeszwę doskonale do tego się nadaje.

Budowa zewnętrzna

Sandały ochronne są wykonane najczęściej ze skóry. Z jednej strony gwarantuje to ochronę przed działaniem wilgoci a z drugiej – przed upadkami różnych lekkich elementów wyposażenia miejsca pracy. Bardzo często wewnątrz takiej skóry znajduje się charakterystyczny “szkielet” wykonany z tworzywa sztucznego, jeszcze bardziej wzmacniającego konstrukcję obuwia.

Ze względu na swoją charakterystyczną budowę, sandały robocze są w stanie znieść znacznie większe przeciążenia, niż w przypadku klasycznych sandałów.

 

Źródło: https://www.narzedziak24.pl/ochrona-bezpieczenstwo/buty-robocze/sanda.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

www.000webhost.com