Menu

Apteczka pierwszej pomocy do firmy

21 January 2018 - Bez kategorii
Apteczka pierwszej pomocy do firmy

Apteczka pierwszej pomocy do firmy

Z tego właśnie powodu warto wiedzieć, co bezwzględnie powinno się w niej znaleźć. Jako że osoba, która udziela pomocy, również powinna być w pewien sposób bezpieczna, nie może zabraknąć gumowych rękawiczek, płynu odkażającego oraz maseczek do sztucznego oddychania. Kolejne miejsce wewnątrz apteczki zajmują bandaże, zarówno te dziane, jak i elastyczne. Oddzielnie rozpatruje się również wszelkiego rodzaju kompresy gazowe oraz plastry, które zazwyczaj występują w trzech wariantach wielkości.

Apteczka pierwszej pomocy do firmy powinna zawierać w sobie również chustę trójkątną, z której można otrzymać temblak, a także siatki opatrunkowe, które stosuje się przy urazach głowy. Zawsze istnieje ryzyko oparzeń, dlatego w apteczce znajdują się również preparaty, których zadaniem jest obniżenie temperatury w obrębie poparzenia. Alternatywą dlatego są specjalne opatrunki, ale często można spotkać się z sytuacją, w której obie te rzeczy zostały zapewnione. Ostatnimi elementami, które się zapewnią, są nożyczki z tępymi końcówkami oraz agrafki, które pomocne są podczas montażu bandażów.

Podsumowując, w każdej apteczce na terenie zakładu pracy powinny znaleźć się akcesoria, które umożliwiają udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej, niezależnie od rodzaju zaistniałego urazu.

Przykłady takich apteczek można znaleźć tutaj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

www.000webhost.com