Menu

Buty robocze z normami bezpieczeństwa

30 January 2019 - BHP
Buty robocze z normami bezpieczeństwa

Profesjonalne obuwie buty robocze to część odzieży roboczej pracowników branży budowlanej i przemysłowej. Tego rodzaju buty muszą być bardzo wygodne, funkcjonalne i posiadać odpowiednie atesty. Buty robocze są wykonane w wielu standardach, ponieważ buty mają określone przeznaczenia.

BUT ROBOCZY DLA KAŻDEGO PRACOWNIKA

Obuwie profesjonalne otrzymują pracownicy budowy, magazynów, hal produkcyjnych, sklepów czy zakładów przemysłowych. Do określonych prac przeznaczony jest określony rodzaj butów. Buty muszą być funkcjonalne, ich podeszwy muszą być antypoślizgowe i antyelektrostatyczne i odporne na wilgoć, oleje czy inne substancje chemiczne. Dzięki butom roboczym, pracownicy nie niszczą swoich butów prywatnych a ponadto odpowiedni rodzaj butów, zapewnia im super bezpieczeństwo w miejscu pracy.

PRZYKŁADOWE RODZAJE OBUWIA ROBOCZEGO

Gumofilce to przykład obuwia roboczego stosowany na budowach w warunkach bardzo trudnych. Buty mają dół robiony z poliuretanu a cholewkę z filcu. Takie obuwie doskonale radzi sobie z wilgocią, wodą i błotem. Filcowe obuwie nie przepuszcza wody i wilgoci, w takim obuwiu jest ciepło i przyjemnie.

Sandały robocze to,z kolei, przykład obuwia w miejscach suchych i w warunkach letnich. W sandałach roboczych pracują pracownicy dużych sklepów i magazynów. Obuwie ma podeszwę antypoślizgową, czasami zakończone jest metalowymi noskami, które chronią stopę przed uderzeniami mechanicznymi. Góra sandałów wykonana jest ze skóry naturalnej i przez but przepuszcza powietrze a stopa w nim może bez problemu oddychać.

Półbuty ochronne z futerkiem lub bez, to przykład obuwia przeznaczonego do pracy w halach produkcyjnych. Buty są w wersji obuwia letniego lub zimowego. Buty mają podeszwę odporną na poślizgnięcie się, natomiast góra buta na ogół wykonana jest ze skóry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

www.000webhost.com